Նախագծեր

Հեղինակային կրթական ծրագրի բաց ցանցի բաց լաբորատորիա

Ապրիլի 26-27
Անցկացման վայրը՝ Քոլեջ
Հեղինակային կրթական ծրագրի մշակման, իրականացման,
տարածման ցանցային կազմակերպման բաց հավաք

Հայտարարությունըաշխատակարգը
Կլոր սեղանի թեմաներ, պատասխանատուներ
Գրանցված մասնակիցներ.

Ապրիլի 26
Աշխատակարգ
Հեղինակային կրթական ծրագրերի ֆիզիկական և մեդիա միջավայրեր, ծրագրի մշակման, իրականացման և տարածման կազմակերպում
9:00-9:15՝
առավոտյան ընդհանուր պարապմունք. պատասխանատու՝ Կարինե Պետրոսյան, սովորողներ՝ Վերժինե Կագարյան, Նելլի Բարսեղյան, Սիլվա Ալոյան
9։20-12։00՝ հեղինակային կրթական ծրագրի ուսումնական օրացույցով, նախագծային, բլոգային ուսուցման բաց պարապմունքներ կրթահամալիրի դպրոցներում
11:30-12:00՝ Ազգային օպերա. պատասխանատու՝ Մարինե Մկրտչյան: Մասնակիցներ՝ Քոլեջի ուսանողներ, հյուրեր
12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում
12։00-14։00՝ հեղինակային կրթական ծրագրի, Բլեյան բաց ցանցի պանշտոնական ներկայացում.պետական կառավարման, կրթական ոլորտի ղեկավար աշխատողների, լրագրողների շրջայց կրթահամալիրի տնօրենի հետ
13։00-14։00՝ շրջայց դպրոցների ղեկավարների հետ

  • Քոլեջից արևելյան լանջերով քայլք Սարալանջ, Արևմտյան դպրոց, Ագարակ, Մայր դպրոց

14։00-15։00՝ օրվա ամփոփում Մայր դպրոցում, Մարմարյա սրահում

15։15-16։00՝ ուրբաթ-համերգ

Սովորողների նախագծային խմբերի աշխատանք՝  մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, հյուրերի ուղեկցում, լուսաբանում։ Մասնակցություն առավոտյան ժամերգությանը, ընդհանուր պարապմունքին, կլոր սեղանի ներկայացումներին, ամփոփման համերգային ծրագրին։

Նախագծային խմբեր՝

  • Ընթերցողական նախագիծ. պատասխանատու՝ Գայանե Թերզյան: Վայրը՝ Արևելյան լանջեր:
    Մասնակից սովորողներ՝
    Ալյոնա Ղազարյան
    Էմմա Գաբրիելյան
    Մերի Հաջյան
    Արփինե Աթալյան
    Ինգա Պետրոսյան
    Գրետա Հովակիմյան
    Անահիտ Ղևոնդյան
  • Հայրենագիտական նախագիծ. պատասխանատու՝ Կարինե Պետրոսյան: Վայրը՝  Քոլեջի ներքին բակ:
    Մասնակից սովորողներ՝
    Լիանա Մելիքսեթյան
    Լուիզա Մելոյան
    Ալլա Սարգսյան
    Էմմա Սարգսյան
    Ալլա Սարգսյան
    Ռուզան Մարգարյան
    Սեդա Գևորգյան
    Հայկ Ավետիսյան
  • Հասարակագիտական նախագիծ-քննարկում. պատասխանատու՝ Սամվել Թամազյան: Վայրը՝ Քոլեջ, առաջին հարկի սրահ:
    Վլադիկ Գրիգորյան
    Անի Պետրոսյան
    Լիլիթ Թևոսյան
    Մարիաննա Շահբազյան
    Վերժինե Կագարյան
    Արփի Մարգարյան
    Դավիթ Գասպարյան
    Արմեն Մատինյան
    Էրիկ Մկրտչյան
    Արտակ Ֆահրադյան
    Նարեկ Հարությունյան
    Ֆերդինանք Մկրտչյան
    Սամվել Արզումանյան
    Գոռ Բաղդասարյան
    Հայկ Մկրտչյան
    Նարեկ Մնացականյան
    Վաչագան Նահապետյան
    Անուշ Ասատրյան
    Մարինե Հակոբյան
    Անի Տեր-Ղազարյան
    Մարիամ Գալստանյան
  • Էկոլոգիական նախագիծ. պատասխանատու՝ Նելլի Գեղամյան: Երկրորդ հարկի կաբինետ:
    Գոհար Ջհանգիրյան
    Միլենա Շամոյան
    Էդգար Վարոսյան
    Անուշիկ Սերգեյան
    Կարինե Մանասյան
    Անահիտ Մխիթարյան
    Անժելա Շամոյան
    Ժաննա Մկրտչյան
    Նատալի Հովհաննիսյան
    Նինել Աղանյան
    Սիլվա Ալոյան
    Նելլի Բարսեղյան
    Տաթևիկ Հովսեփյան
    Նարինե Մակարյան
    Գայանե Գևորգյան
  • Տեխնոլոգիական նախագիծ. պատասխանատու՝ Թերեզա Թումանյան: Վայրը՝ տեխնոլոգիայի լաբորատորիա:
    Մասնակից սովորողներ՝
    Մարիա Բուդոյան
    Թերեզա Ավդալյան
    Մերի Համբարձումյան
    Լիլիա Սոսյան
    Կարինե Ներսիսյան
    Վարդուհի Սաղաթելյան
    Մարիամ Վարդանյան
    Գոհար Թևոսյան
    Գայանե Մարգարյան
    ՍյուզաննաՏեր-Պետրոսյան
    Աննա Աղամալյան
    Միլենա Մարջանյան
  • Թարգմանական նախագիծ. պատասխանատու՝ Անահիտ Մելքոնյան: Երկրորդ հարկի կաբինետ:
    Մասնակից սովորողներ՝
    Պայծառ Հարությունյան
    Սուսաննա Կիրակոսյան
    Սեդա Սեդրակյան
    Քնարա Գևորգյան
    Դանիել Գաբրիելյան
    Միլենա Սարգսյան
  • Լուսապատում նախագիծ. պատասխանատու՝ Սուսան Ամուջանյան
    Մասնակից սովորողներ՝
    Ազատուհի Հարությունյան
    Հակոբ Իսախանյան
    Գագիկ Եղոյան
    Հրայր Եգորյան
    Լարիսա Ասլանյան
    Մարիամ Փաշայան
    Անուշ Քելամյան
    Ավետիս Պետրոսյան
    Էլեն Գասպարյան
  • Աշխատանք Խաղողի և գինու դպրոցում. պատասխանատու՝ Արտակ Ռշտունի: Գինու լաբորատորիա, Սարալանջ:
    Մասնակից սովորողներ՝
    Միքայել Մինասյան
    Զորիկ Դանիելյան
    Արեստ Մավյան
    Ռուբեն Մնացականյան
    Անդրանիկ Սադաղյան
    Արթուր Աբրահամյան
    Խաչիկ Ոսկանյան
    Գևորգ Մկրտչյան
    Տիգրան Մանուկյան
    Արամայիս Ալեքսանյան
  • Մասնագիտական կրթական ծրագրով ուսուցում՝ կարի արտադրության լաբորատորիայում. պատասխանատու՝ Մերի Խանջյան: 
    Մասնակից սովորողներ՝
    Պանյան Մարիամ
    Բարսեղյան Մարիամ
    Բաբայան Անահիտ
    Խաչատրյան Լուսինե
    Բաղդասարյան Արփինե
    Գրիգորյան Լիլիթ
    Ավչյան Լյուդմիլա
    Հակոբյան Օսան
    Մայսուրյան Սեդա
    Մանվելյան Քրիստինե
    Համբարձումյան Անժելա
    Ղազարյան Արփինե
    Բաբախանյան Մելինե
    Եղիշյան Հրանուշ
    Զաքարյան Արմինե
    Գրիգորյան Ծաղիկ
  • Մասնագիտական կրթական ծրագրով ուսուցում՝ բուսաբուծության լաբորատորիայում:
    Մասնակից սովորողներ՝
    Արևելյան դպրոցի 5-րդ դասարանցիներ

Ապրիլի 27՝ կլոր սեղան

Հեղինակային կրթական ծրագրի մշակման, իրականացման, տարածման ցանցային կազմակերպման բաց հավաքի երկրորդ օրը։

9։15-9։30՝ ուսումնական ժամերգություն Սուրբ Երրորդությունում

9։30-10։00՝ քայլք դեպի  Քոլեջ, մասնակիցների գրանցում

10։00-11։00՝ կլոր սեղան Քոլեջում

11։00-12։00՝  ընդմիջում. Կրկնազատիկ տոն Քոլեջում

12։00-12։30՝ քայլք դեպի Մայր դպրոց

12։30-13։30՝ կլոր սեղան. Մայր դպրոց

Բլեյան բաց ցանցը ներկայացնում է հեղինակը

Ծրագրում՝

  • հեղինակային կրթական ծրագրի ձեռքբերումներ՝ որպես մանկավարժական նորարարություն
  • կրթության զարգացման մանիֆեստ. դպրոցի զարգացման ծրագիր
  • մանկավարժական աշխատողը՝ իր գործի հեղինակ
  • ցանցի նոր հանգույցը. ֆինանսական կազմակերպում
  • ցանցի ներկայացումը ՀՀ պետական միջնաժամկետ ծախսային ծրագրում
  • ցանցային նախաձեռնություններ. անհատները, խմբեր, հաստատություններ
  • ցանցի նախակրթարան, դպրոց-պարտեզ, հանրակրթական դպրոց, կրթահամալիր
  • գործող բաց ցանցը՝ այսօր

13:30-14:30՝ հավաքի ամփոփում. համերգ. նոր կրթական միջավայր. ելույթներ, հարցադրումներ, պայմանավորվածություն. Մարմարյա սրահ

 

 

You need to enable cookies in your web browser before you can post a comment. After enabling cookies, please reload/refresh this page before continuing. Thank you.

Թողնել պատասխան

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Անուն*
Mail*
Website*