Դիպլոմային նախագծեր, Դիպլոմային նախագծեր. վերջնական արդյունք, Փաստաթղթեր

2018-2019 ուստարվա սովորողների գիտելիքների ստուգման, ավարտական և պետական ավարտական քննությունների կազմակերպման մասին

Նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) կրթության սովորողների գիտելիքների ստուգման, ավարտական և պետական ավարտական քննությունների կազմակերպման նպատակով.

  1. հաստատել միջին մասնագիտական կրթության սովորողների դիպլոմային նախագծերի պաշտպանության ժամանակացույցը, հանձնաժողովների կազմերը` ըստ մասնագիտությունների (հավելված 1-2). կազմակերպել պետական որակավորող հանձնաժողովների աշխատանքը.
  2. գրասենյակի ղեկավարին՝ սովորողներին անհատապես տեղեկացնել:

 Քոլեջի ղեկավար`                      Տ. Բլեյան

Հավելված 1 

Նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) կրթության դիպլոմային նախագծերի պաշտպանության ժամանակացույցը

Մսնագիտությունը Դիպլոմային նախագծերի պաշտպանության օրերը Սկիզբը
Այգեգործություն 21.06.2019 Ժամը՝ 9:00
Պարտեզապուրակային գործ 21.06.2019 Ժամը՝ 9:00
Խոհարարական գործ 24.06.2019 Ժամը՝ 10:00
Կարի արտադրության տեխնոլոգիա 25.06.2019

 

Ժամը՝ 10:00
Գեղարվեստական ձևավորման աշխատանքներ և դիզայն 25.06.2019 Ժամը՝ 13:00

 

Հավելված 2 

Նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) կրթության պետական որակավորող հանձնաժողովի կազմը

«Կարի արտադրության տեխնոլոգիա»

Հանձնաժողովի նախագահ` Նարեկ Բաբայան («Ոսկե կար» ՍՊԸ մասնագիտացված կարի արտադրամասի դիզայներ – մասնագետ), ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Մերի Խանջյան

                                                                          Թերեզա Թումանյան

«Պարտեզապուրակային գործ»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Վահագն Սարգսյան (ՀՀ բնապահպանության նախարարության կենսառեսուրսների կառավարման գործակալության էկոտուրիզմի աջակցության և զարգացման բաժնի գլխավոր մասնագետ, տնտեսագիտության թեկնածու) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Էդմոն Փաշինյան

                                                                          Հասմիկ Նալբանդյան

                                                                          Շողիկ Պողոսյան

                                                                        

  «Այգեգործություն»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Կարո Ավետիսան (Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) տնկարանի համակարգող, այգեգործ), ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Էդմոն Փաշինյան

                                                                          Անուշ Ասատրյան

                                                                          Շուշան Ալեքսանյան                   

«Գեղարվեստական ձևավորման աշխատանքներ և դիզայն»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Միսակ Մելքոնյան (Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կերպարվեստի ամբիանի վարիչի տեղակալ) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Թերեզա Թումանյան

                                                                          Զարուհի Ոսկանյան

                                                                          Կարինե Մացակյան

«Խոհարարական գործ»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Զարուհի Կարապետյան («Թեսթի տուր»ճամփորդական գործակալության տնօրեն, խոհանոցաային և գյուղական տուրիզմի կազմակերպիչ, հաղորդավար) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                 Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                         Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                           Անուշ Աղաբաբան  

                                                                 Քրիստինե Սահականց                                                              

                                                                         

2018-2019 ուստարվա սովորողների գիտելիքների ստուգման, ավարտական և պետական ավարտական քննությունների կազմակերպման մասին

Միջին մասնագիտական կրթության սովորողների գիտելիքների ստուգման, ավարտական և պետական ավարտական քննությունների կազմակերպման նպատակով.

  1. հաստատել միջին մասնագիտական կրթության սովորողների դիպլոմային նախագծերի պաշտպանության ժամանակացույցը, հանձնաժողովների կազմերը` ըստ մասնագիտությունների (հավելված 1-2). կազմակերպել պետական որակավորող հանձնաժողովների աշխատանքը.
  2. գրասենյակի ղեկավարին՝ սովորողներին անհատապես տեղեկացնել:

Քոլեջի ղեկավար`                      Տ. Բլեյան

Հավելված 1

Միջին  մասնագիտական  կրթության դիպլոմային նախագծերի պաշտպանության ժամանակացույցը

Մսնագիտությունը Դիպլոմային նախագծերի պաշտպանության օրերը Սկիզբը
Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ 19.06.2019 Ժամը՝ 10:00
Լուսանկարչական գործ 19.06.2019 Ժամը՝ 14:00
Գրադարանային գործ 20.06.2019 Ժամը՝ 10:00
Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում 20.06.2019 Ժամը՝ 14:00
Հագուստի մոդելավորում
և նախագծում
21.06.2019

 

 

Ժամը՝ 14:00
Նախադպրոցական կրթություն 24.06.2019 Ժամը՝ 10:00
Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ 25.06.2019 Ժամը՝ 14:00

 

Հավելված 2

Միջին մասնագիտական կրթության պետական որակավորող հանձնաժողովի կազմը

«Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ»

Հանձնաժողովի նախագահ` Աստղիկ Կարախանյան (Մասնագիտական կրթության և ուսուցման զարգացման ազգային կենտրոնի «ՄԿՈՒ» զարգացման ծրագրերի բաժնի ղեկավար), ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Գայանե Թերզան

                                                                          Յուրա Գանջալյան

«Լուսանկարչական  գործ»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Խանդութ Պարուրյան («Քեմբրիջ» միջազգային դպրոցի դասավանդող, լուսանկարիչ) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Սուսան Ամուջանյան

                                                                         Անի Սարգսյան

  «Գրադարնային գործ»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Զարուհի Տոնոյան (Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի` «Թանգարանագիտություն, գրադարանագիտություն և մատենագիտություն» բաժնի դասախոս, բանասիրական գիտությունների թեկնածու),
ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Լուսինե Ալեքսանան

                                                                          Թամար Ղահրամանյան

                                                                          Նոնա Գրիգորյան

«Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցրի տեխնիկական սպասարկում»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Աշոտ Հակոբջանյան («Ոսկան Պետրոսյան» Ա/Ձ ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ավագ մասնագետ) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                       Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                                 Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                                    Սեն Միքայելան

                                                                         Նվարդ Սարգսան

                                                                     

«Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Լուսինե Պողոսյան (Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի և
ՀԲԸՄ Մալաթիայի հայորդյաց տան խեցեգործության մանկավարժ
) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                 Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                         Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                           Թերեզա Թումանան  

                                                                Կարինե Մացական

«Հագուստի մոդելավորում և նախագծում»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Աննա Ղուկասան («Աննա Ղուկասյան» Ա/Ձ տնօրեն) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                                 Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                         Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                             Տաթև Աթոյան  

                                                                  Մերի Խանջյան

«Նախադպրոցական կրթություն»      

Հանձնաժողովի նախագահ`Հեղինե Խաչատրյան (Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի «Սկզբնական կրթության» ֆակուլտետի դեկան, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ) , ՀՀ ԿԳՆ հաստատումով

Տեղակալ`                                               Տաթև Բլեյան

Քարտուղար`                                        Նարինե Պողոսյան

Անդամներ`                                           Մարիետ Սիմոնյան  

                                                                 Նառա Նիկողոսյան

                                                                 Նելի Արղության

                                                                 Սոֆյա Այվազյան

                                                                 Գայանե Թերզյան

You need to enable cookies in your web browser before you can post a comment. After enabling cookies, please reload/refresh this page before continuing. Thank you.

Թողնել պատասխան

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Անուն*
Mail*
Website*