Նախագծային ուսումնական ճամբար

                                                  Հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 3-ը

Հոկտեմբերի 30, երկուշաբթի

9:00-9:15-առավոտյան ընդհանուր պարապմունք. համակարգող՝ Մերի Խանջյան և ուսանողներ

9:20- 12:30- Նախագծային ուսումնական աշխատանքներ

Բակային աշխատանքներ

  • համակարգող՝ Արտաշես Հարությունյան, աշխատանքային հիմնական ջոկատ.
  1. Մուրաջյան Միքայել
  2. Մովսեսյան Գոռ
  3. Միզոյան Սամուել
  4. Շաբոյան Աշոտ
  5. Հակոբ Դերմենչյան

              աշխատանքային խումբ՝ Մերի Խանջյան և ընկերներ

              ներքին բակային աշխատանքներ՝ Շողիկ Պողոսյան, Թամար Հարությունյան և սովորողներ

12.30- 13.00 Ընդմիջում՝ տեղում պատրաստված բրդուճներով. համակարգողներ՝ Մերի Ավչյան, Անի Հովհաննիսյան, Մանուշակ Աբրահամյան

11:00-14:00 «Գրական Երևան» նախագիծ, այցելություն Խ. Աբովյանի անվան տուն թանգարան: Գայանե Թերզյան և ընկերներ:

13.00-14.00- Օրվա ամփոփում, նյութերի հրապարակում. Կարինե Պետրոսյան, «ԱՐՏբզզան»- լրագրողներ

 

Հոկտեմբերի 31, երեքշաբթի

9:00-9:15-առավոտյան ընդհանուր պարապմունք. համակարգող՝ Թամար Հարությունյան և ուսանողներ

9:20- 12:30- Նախագծային ուսումնական աշխատանքներ

Բակային աշխատանքներ

  • համակարգող՝ Արտաշես Հարությունյան, աշխատանքային հիմնական ջոկատ.
  1. Մուրաջյան Միքայել
  2. Մովսեսյան Գոռ
  3. Միզոյան Սամուել
  4. Շաբոյան Աշոտ
  5. Հակոբ Դերմենչյան

              աշխատանքային խումբ՝ Կարինե Պետրոսյան, 1/1 խմբի ուսանողներ

ներքին բակային աշխատանքներ՝ Շողիկ Պողոսյան, Թամար Հարությունյան  և սովորողներ

12.30- 13.00 Ընդմիջում՝ տեղում պատրաստված բրդուճներով. համակարգողներ՝ Մերի Ավչյան, Անի Հովհաննիսյան, Մանուշակ Աբրահամյան

13.00-14.00- Օրվա ամփոփում, քննարկում, նյութերի հրապարակում. գործավարների և զբոսաշրջիկների խումբ

16:00 Հայ-բուլղարական պարատուն Մաշտոցի պուրակում. համակարգումը՝ Վարդ Պետրոսյանի, Նարինե Պողոսյանի, Սյուզի Մարգարյանի

 

Նոյեմբերի 1, չորեքշաբթի

9:00-9:15-առավոտյան ընդհանուր պարապմունք. համակարգող՝ Թամար Հարությունյան և ուսանողներ

9:20- 12:30- Նախագծային ուսումնական աշխատանքներ

Բակային աշխատանքներ

  • համակարգող՝ Արտաշես Հարությունյան, աշխատանքային հիմնական ջոկատ.
    Մուրաջյան Միքայել
    Մոսեսյան Գոռ
    Միզոյան Սամուել
    Շաբոյան Աշոտ
    Հակոբ Դերմենչյան

              աշխատանքային խումբ՝ Գայանե Փարվանյան և ընկերներ

ներքին բակային աշխատանքներ՝ Շողիկ Պողոսյան, Թամար Հարությունյան և սովորողներ

12.30- 13.00 Ընդմիջում՝ տեղում պատրաստված բրդուճներով. համակարգողներ՝ Մերի Ավչյան, Անի Հովհաննիսյան, Մանուշակ Աբրահամյան

11:00-14:00 «Գրական Երևան» նախագիծ, այցելություն Ե. Չարենցի և Հ. Թումանյանի անվան տուն թանգարան: Գայանե Թերզյան և ընկերներ:

13.00-14.00- Օրվա ամփոփում, քննարկում, նյութերի հրապարակում. գործավարների և զբոսաշրջիկների խումբ

 

Նոյեմբերի 2, հինգշաբթի

9:00-9:15-առավոտյան ընդհանուր պարապմունք. համակարգող՝ Շողիկ Պողոսյան և ուսանողներ

9:20- 12:30- Նախագծային ուսումնական աշխատանքներ

Բակային աշխատանքներ

  • նախագծի հեղինակ –համակարգող՝ Անահիտ Մելքոնյան, աշխատանքային հիմնական ջոկատ.
  • Արտաշես Հարությունյան
  • Մուրաջյան Միքայել
    Մովսեսյան Գոռ
    Միզոյան Սամուել
    Շաբոյան Աշոտ
    Հակոբ Դերմենչյան

              աշխատանքային խումբ՝ Անահիտ Մելքոնյան և ուսանողներ

ներքին բակային աշխատանքներ՝ Թամար Հարությունյան, Շողիկ Պողոսյան և սովորողներ

12.30- 13.00 Ընդմիջում՝ տեղում պատրաստված բրդուճներով. համակարգողներ՝ Մերի Ավչյան, Անի Հովհաննիսյան, Մանուշակ Աբրահամյան

13.00-14.00- Օրվա ամփոփում, քննարկում, նյութերի հրապարակում. գործավարների և զբոսաշրջիկների խումբ

Նոյեմբերի 3, ուրբաթ

9:00-9:15-առավոտյան ընդհանուր պարապմունք. համակարգող՝ Անահիտ Մելքոնյան և ուսանողներ

9:20- 12:30- Նախագծային աշխատանքներ

Բակային աշխատանքներ

  • նախագծի հեղինակ –համակարգող՝ , աշխատանքային հիմնական ջոկատ.
  • Արտաշես Հարությունյան
    Մուրաջյան Միքայել
    Մովսեսյան Գոռ
    Միզոյան Սամուել
    Շաբոյան Աշոտ
    Հակոբ Դերմենչյան

              աշխատանքային խումբ՝ Տիգրան Փարսիլյան, Նվարդ Սարգսյան և ուսանողներ

«Գետը համայնքում» նախագիծ. ուխտագնացություն դեպի Ուրցաձոր, «Վեդի» գետ

12.30- 13.00 Ընդմիջում՝ տեղում պատրաստված բրդուճներով. համակարգողներ՝ Մերի Ավչյան, Անի Հովհաննիսյան, Մանուշակ Աբրահամյան

13.00-14.00- Օրվա ամփոփում, քննարկում, նյութերի հրապարակում. գործավարների և զբոսաշրջիկների խումբ

 

Առաջադրված նախագծերն են.

  • Տիգրան Պարսիլյան, Նվարդ Սարգսյան, Սեն Միքայելյան— «Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում» մասնագիտությամբ 1-4 կուրսի ուսանողներ

Նախագիծը՝«Կրթահամալիրի ցանցի խնդիրների վերացում, սպասարկում» :

  • Գայանե Թերզյան, Անահիտ Մելքոնյան-«Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ», «Զբոսաշրջային ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ» մասնագիտությունների 1-4 կուրսի ուսանողներ

Նախագիծը՝ «Գրական Երևան», «Մասնագիտական թարգմանություններ և մասնագիտական տերմինների բառարան»:

  • Թամար Հարությունյան-«Գեղարվեստական ձևավորման աշխատանքներ և դիզայն» մասնագիտության մեկամյա կրթությամբ սովորողներ

Նախագիծը՝ «5 տարեկանների ինտերիերի ձևավորման աշխատանքներ»:

Սյուզի Մարգարյան-«Նախադպրոցական կրթություն» մասնագիտության 1-3 կուրսերի ուսանողներ

Նախագիծը՝ «Հիգիենան որպես դաստիարակների մասնագիտության առաջնային պայման»:

  • Վարդուհի Պետրոսյան-1-2 կուրսի սովորողներ
  • Նախագիծը՝ «Թագավորներն այլ տեսանկյունից»
  • Գայանե Փարվանյան— «Զբոսաշրջային ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ» մասնագիտությունների 1-2 կուրսի ուսանողներ

Նախագիծը՝ << Ի մ Հայաստան>>. լեգենդներ, առասպելներ   (եռալեզու թարգմանություններ)

Նախագիծը՝ «Ֆոտոպատմություններ»

  • Կարինե Պետրոսյան— 1-1 կուրսի ուսանողներ.

Նախագիծը՝ Թարգմանություններ, ազատ ընթերցանություն, «Էջեր» ամսագիր

  • Մարինե Մկրտչյան— Քոլեջի 1-4 կուրսի սովորողներ

Նախագիծը՝«Դասարանական երգչախումբ»

Նախագծեր

Թողնել պատասխան

Comment
Name*
Mail*
Website*