Ամառային ուսումնական-մասնագիտական ճամբար

2021-2022 ուսումնական տարի
«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի Քոլեջ
ՀԱԹ Բ-1 թաղամաս, Անդրանիկի 92/1
Հեռախոս՝ 010 74 00 22, 077 09 28 48
Մայիսի 31-հունիսի 11

Ուսումնական ճամբարի ուղեցույց․ հունիս 2021՝ ճամբար անիվների վրա

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում ուսումնական տարին բաժանվում է չորս ուսումնական շրջանի։ Երկրորդ և չորրորդ ուսումնական շրջանները տարբերվում են իրենց կազմակերպմամբ, բովանդակային շեշտադրումներով՝ ճամբարային-հետազոտական, համագործակցային շրջանններ են։ Առաջին կուրսի ուսանողները, իրենց ընտրությամբ ընտրում են ճամբարային երկշաբաթյա նախագիծը, նախագծի ղեկավարին: Ուսանողները իրենց ցանկությամբ կարող ենք ճամբարային երկրորդ շաբաթվա համար ընտրել այլ ջոկատ: 2-4-րդ կուրսերի ուսանողների համար, ճամբարային երկշաբաթյա ընթացքում մասնագիտական ջոկատը չի փոխվում: Ավարտական կուրսի ուսանողների համար, ճամբարային շրջանը կարող է լինել դիպլոմային նախագծի պաշտպանության պատրաստության շրջան:

Բովանդակային ուղղություններ՝

  • Ճամբարային նախագծեր, համագործակցային նախագծեր, մասնագիտական ուսուցման նախագծեր
  • Գագարին նախագիծը՝ ճամբարային մեծ նախագիծ
  • Շրջակա միջավայրի խնամքի նախագծեր
  • Ճամփորդական նախագծեր, հայրենագիտական քայլքեր, հեծանվաերթեր
  • Բազմօրյա ճամբարներ
  • Մարզական նախագծեր, մրցաշարեր
  • Դիպլոմային նախագծերի պաշտպանություն
  • Ռազմամարզական ճամբար Արատեսի դպրական կենտրոնում
  • Քանդակագործության միջազգային փառատոն
  • Բանգլադեշյան հունիսյան պլեներ
  • Երգ-պարուսուցում
  • Խոհանոցային գործունեություն
  • Թարգմանչական գործունեություն

Մայիսի 31-հունիսի 4
Առաջին կուրսի ուսանողների ճամբարային գործունեությունն ըստ ջոկատների, խմբերի՝

Մայիսի 31-հունիսի 4
Երկրորդ-չորրորդ կուրսերի ուսանողների մասնագիտական գործունեությունն ըստ  խմբերի՝

Պարտեզապուրակային գործունեությունն ըստ խմբերի՝

  • Մայիսի 31՝ Թամար Ղահրամանյանի խումբ
  • Հունիսի 1՝ Նելլի Գեղամյանի խումբ
  • Հունիսի 2՝ Մարիամ Քալանթարյանի խումբ
  • Հունիսի 3՝ Դիանա Ասրյանի խումբ
  • Հունիսի 4՝ Ելենա Օհանյանի խումբ
  • Հունիսի 7՝ Նելլի Գեղամյանի խումբ
  • Հունիսի 8՝ Թամար Ղահրամանյանի խումբ
  • Հունիսի 9՝ Մարիամ Քալանթարյանի խումբ
  • Հունիսի 10՝ Դիանա Ասրյանի խումբ
  • Հունիսի 11՝ Ելենա Օհանյանի խումբ

Խոհանոցային գործունեությունն ըստ խմբերի՝

  • Մայիսի 31՝ Ելենա Օհանյանի խումբ
  • Հունիսի 1՝ Դիանա Ասրյանի խումբ
  • Հունիսի 2՝ Թամար Ղահրամանյանի խումբ
  • Հունիսի 3՝ Նելլի Գեղամյանի խումբ
  • Հունիսի 4՝ Մարիամ Քալանթարյանի խումբ
  • Հունիսի 7՝ Ելենա Օհանյանի խումբ
  • Հունիսի 8՝ Նելլի Գեղամյանի  խումբ
  • Հունիսի 9՝ Թամար Ղահրամանյանի խումբ
  • Հունիսի 10՝ Նելլի Գեղամյանի խումբ
  • Հունիսի 11՝ Մարիամ Քալանթարյանի խումբ

Երաժշտական գործունեությունն ըստ խմբերի՝

  • Մայիսի 31-ին, ժամը՝ 12:30-13:30՝ Մարիամ Քալանթարյանի և Նելլի Գեղամյանի խումբ. ուսուցիչ՝ Մարինե Մկրտչյան
  • Հունիսի 2-ին, ժամը՝ 12:30-13:30՝ Թամար Ղահրամանյանի և Ելենա Օհայանի խումբ. ուսուցիչ՝ Մարինե Մկրտչյան
  • Հունիսի 3-ին, ժամը՝ 12:30-13:30՝ Դիանա Ասրյանի խումբ և Նախադպրոցական կրթության ուսանողներ. ուսուցիչ՝ Մարինե Մկրտչյան
  • Մայիսի 31-ին, ժամը՝ 2-4-րդ կուրսեր. ուսուցիչ՝ Լաերտ Գրիգորյան
  • Մայիսի 3-ին, ժամը՝ 2-4-րդ կուրսեր. ուսուցիչ՝ Լաերտ Գրիգորյան

Ֆիլմադարան ակումբի գործունեություն

  • Մայիսի 31՝

Մարզական գործունեություն

  • Հունիսի 3-ին, ժամը՝ 14:30-15:30
  • Հունիսի 4-ին, ժամը՝ 9:20-10:20

ամառային ճամբար, Ճամբար, Ուսումնական ամառ

Թողնել պատասխան

Comment
Name*
Mail*
Website*