«Ավարտական նախագիծը՝ Աշտարակում համայնքային ծես» նախագծի երկրորդ փուլը

Վերապատրաստում կրթահամալիրում
2018թփետրվարի 19-23, Քոլեջ

Լուսաբանումը՝ դիպլոմային նախագծերի բլոգում

Բովանդակություն

  • Ծեսով ուսուցման բաց միջավայր
    Դաստիարակի բլոգը՝ ուսումնական գործիք
  • Աշխատանք նախադպրոցականների խմբում
    Մարզական խաղեր
    Տեխնոլոգիական գործունեություն
    Երաժշտական խաղեր, պար, թատրոն
  • Դաստիարակների պարապմունքներ. ծեսի պատրաստություն
    Երգի-պարի պարապմունք
    Տեխնոլոգիա
    Բլոգավարություն, ՏՏ հմտություններ
  • Ծեսի մեդիագրադարան

Աշխատակարգ

Փետրվարի 19

  • 9:00՝ մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում Քոլեջում
  • 9:00-9:20՝ մասնակցություն առավոտյան ընդհանուր պարապմունքին
  • 9:20-9:30՝ ծանոթացում օրակարգին, աշխատանքային խմբերի ձևավորում
  • 9:30-10:15՝ աշխատանքային խմբերը Քոլեջի նախակրթարանում.
    մարզական խաղեր
  • 10:30-11:00՝ երաժշտության, երգ-պարի պարապմունքներ խմբերում
  • 11:00-12:00՝ բլոգավարություն, ՏՀՏ հմտություններ
  • 12:00-12։30՝ ճաշ
  • 12:30-13:15՝ տեխնոլոգիա Քոլեջի արվեստանոցում
  • 13:15-14:00՝ օրվա ամփոփում «Աիդա Պետրոսյան» սրահում. երգուսուցում

Փետրվարի 20

  • 9:00-9:20՝ մասնակցություն առավոտյան ընդհանուր պարապմունքին
  • 9:30-10:15՝ աշխատանքային խմբերը Քոլեջի նախակրթարանում.
    մարզական խաղեր
  • 10:30-11:00՝ երաժշտության, երգ-պարի պարապմունքներ խմբերում
  • 11:00-12:00՝ բլոգավարություն, ՏՀՏ հմտություններ
  • 12:00-12։30՝ ճաշ
  • 12:30-13:15՝ տեխնոլոգիա Քոլեջի արվեստանոցում
  • 13:15-14:00՝ օրվա ամփոփում «Աիդա Պետրոսյան» սրահում. երգուսուցում

Փետրվարի 21

  • 9:00-9:20՝ մասնակցություն առավոտյան ընդհանուր պարապմունքին
  • 9:30-10:15՝ աշխատանքային խմբերը Քոլեջի նախակրթարանում.
    մարզական խաղեր
  • 10:30-11:00՝ երաժշտության, երգ-պարի պարապմունքներ խմբերում
  • 11:00-12:00՝ ՏՀՏ հմտություններ. կինո-ֆոտո
  • 12:00-12։30՝ ճաշ
  • 12:30-13:15՝ տեխնոլոգիա Քոլեջի արվեստանոցում
  • 13:15-14:00՝ օրվա ամփոփում Քոլեջի ներքին բակում. երգուսուցում

Փետրվարի 22

  • 9:00՝ մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում Քոլեջում
  • 9:00-9:20՝ մասնակցություն առավոտյան ընդհանուր պարապմունքին
  • 9:30-10:15՝ աշխատանքային խմբերը Քոլեջի նախակրթարանում.
    մարզական խաղեր
  • 10:30-11:00՝ երաժշտության, երգ-պարի պարապմունքներ խմբերում
  • 11:00-12:00՝ բլոգավարություն, ՏՀՏ հմտություններ
  • 12:00-12։30՝ ճաշ
  • 12:30-13:15՝ տեխնոլոգիա Քոլեջի արվեստանոցում
  • 13:15-14:00՝ օրվա ամփոփում Քոլեջի ներքին բակում. երգուսուցում
  • 14:00՝ մեկնում

Փետրվարի 23

  • 9։00-9։15՝առավոտյան ժամերգություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
  • 9։15-9։45՝Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն-Քոլեջ քայլք
  • 10:00-10:30՝ աշխատանքային խմբերը Քոլեջի նախակրթարանում.
    մարզական խաղեր
  • 10:30-11:30՝ բլոգավարություն, ՏՀՏ հմտություններ
  • 11:30-12:00՝ երաժշտության, երգ-պարի պարապմունքներ խմբերում
  • 12:00-12։30՝ ճաշ
  • 13:15-14:00՝ Ծիսական ընդհանուր պարապմունք կրթահամալիրի Մայր դպրոցի Մարմարյա սրահում՝ կրտսեր դպրոցների և վերապատրատվողների ներկայացմամբ
  • 14:00՝ մեկնում

Ուսումնական պարապմունքները վարում են՝

2-5 տարեկանների խմբերի նախագծերի՝

Ինգա Անտոնյան
Վարդուհի Օսիպով
Օլյա Կիրակոսյան
Անահիտ Ամիրխանյան

տարեկանների դաստիարակներ
Անահիտ Գրիգորյան
Լիլյա Զախարյան
Փիրուզ Հարությունյան
Սոնա Քեհեյան

Սոֆյա Այվազյան. նախագծի համակարգող

Աշտարակում ընտրված  պատասխանատուներ 

  1. Ղափլանյան Հասմիկ. դաստիարակ՝ ավագ խմբում
  2. Կյուրեղյան Անահիտ. դաստիարակ՝ ավագ խմբում
  3. Սիմոնյան Սիրանույշ. դաստիարակ՝ ավագ խմբում
  4. Առաքելյան Ասյա. Երաժիշտ
  5. Ֆարմանյան Արևիկ. դաստիարակ միջին խմբում
  6. Դատումյան Ռոզա. դաստիարակ՝ ավագ խմբում
  7. Հովեյան Տաթևիկ. Տեխնոլոգ
  8. Օլյա Ոսկանյան. դաստիարակ՝ ավագ խմբում
  9. Չիլինգարյան Տաթև. մսուր
  10. Շաբոյան Ամալյա. դաստիարակ՝ միջին խմբում
  11. Բրյան Ալինա. դաստիարակ միջին խմբում
  12. Շամիրյան Հասմիկ. երաժշտության դաստիարակ
  13. Խեչանյան Հասմիկ. ավագ խմբի դաստիարակ
  14. Սաթիկ Հովսեփյան. տեխնոլոգ
  15. Անուշ Զաքարյան. վոկլաիստ

Քոլեջի դիպլոմնիկներ 

  1. Մուրադյան Մելինե
  2. Ավչյան Մերի
  3. Հովհաննիսյան Անի
  4. Դավիդյան Անահիտ
  5. Ղազարյան Անահիտ
  6. Բարսեղյան Նվարդ
  7. Սակվանյան Սյուզանա
  8. Բադիշյան Սիրանույշ
Նախագծեր

Թողնել պատասխան

Comment
Name*
Mail*
Website*